Guarding Vision - vzdálený přístup odkudkoli

[ Rubrika: ]

GuardingVision.png

Aktualizováno 25.6.2018.

Pokud právě řešíte, jaký systém si pořídit, aby splňoval Vaše požadavky na kvalitu a dostupnost, jsou zařízení Wonderex tou správnou volbou.

Nově naše zařízení podporují funkci Guarding Vision, která Vám umožní vzdálený přístup k živému obrazu, záznamu a informacím o alarmových stavech a to vše bez nutnosti platit poskytovatelům internetu za pevnou veřejnou IP adresu. Vzdálený přístup je pak možný přes mobilní aplikaci, nebo klientský SW Wonderex center.

V následujícím návodu si v několika krocích ukážeme, jak tuto funkci jednoduše nastavit.

Mobilní aplikaci si můžete stáhnout zde: googleplay.pngappstore.png

Obsah:

  1. Registrace účtu na serveru
  2. Povolení funkce v zařízení (IP kamera, záznamové zařízení)
  3. Registrace zařízení na serveru
  4. Prohlížení obrazu
  5. Podporovaná zařízení

Návod:

1. Registrace účtu na serveru

a) Pomocí webového rozhraní - Na webové stránce www.guardingvision.com si zaregistrujte svůj účet. Po registraci budete automaticky přihlášeni.
GV2.png

b) Pomocí SW Wonderex center - Otevřete Ovládací panel / Správa zařízení / Server / Zařízení na Cloud P2P a v pravé části okna klikněte na Register.
Pozn.: Pokud v levém sloupci chybí položka Zařízení na Cloud P2P, klikněte na Přidat nový typ zařízení, zaškrtněte Cloud P2P a pak Potvrdit.
GV6.png

c) Pomocí mobilní aplikace Guarding Vision - Na úvodní stráce stiskněte Přihlásit, pak Registrovat účet a pak následujte další instrukce v aplikaci.

2. Povolení funkce v zařízení (IP kamera, záznamové zařízení)

Nastavte síťové rozhraní zařízení (IP kamery, záznamového zařízení) tak, aby bylo dostupné v lokální síti, ze které je přístup do internetu.

V konfiguraci daného zařízení povolte funkci Guadring Vision a zadejte tzv. Verification Code - 6 až 12 písmen (a - z, A - Z) nebo číslic (0 - 9), rozlišujte velikost písmen. Doporučujeme kombinaci alespoň 8 znaků. (Pokud chcete sledovat záznamové zařízení s registrovanými kamerami, stačí tuto funkci povolit v záznamovém zařízení.)
GV1.png

3. Registrace zařízení na serveru

a) Pomocí webového rozhraní - Na webové stránce www.guardingvision.com se přepněte do Správa zařízení a stiskněte tlačítko Přidat. Objeví se okno Přidat zařízení. Do volného pole zadejte sériové číslo vašeho zařízení (na štítku) a stiskněte Vyhledávání. Pokud je zařízení správně nastaveno z přechozích kroků, zobrazí se následující okno:
GV3.png

Poté stiskněte tlačítko  . Budete vyzváni k zadání Oveřovacího kódu, který jste zadali jako Verification Code v kroku 2. Stiskněte tlačítko Přidat. Pokud vše proběhne správně, mělo by být vaše zařízení Online.
GV4.png

b) Pomocí SW Wonderex center - V Ovládacím panelu / Správa zařízení / Server / Zařízení na Cloud P2P v pravé části okna klikněte na Přidání zařízení (musíte být přihlášeni ke svému účtu) a vyplňte sériové číslo zařízení a Ověřovací kód, který jste zadali jako Verification Code v kroku 2.
GV7.png

c) Pomocí mobilní aplikace Guarding Vision - V pravém horním rohu stiskněte tlačítko + a následujte instrukce v aplikaci. Existují tři možnosti přidání: Skenování QR kódu, Manuální přidání a Online zařízení.
Pozn: Do aplikace lze registrovat i jiná zařízení bez registrace na serveru www.guardingvision.com, jako jste byli zvyklí v aplikaci Wonderex mobile.

4. Prohlížení obrazu

a) Pomocí SW Wonderex center -  Po přihlášení k vašemu účtu ve Správa zařízení / Server / Zařízení na Cloud P2P se ve Správa zařízení / Skupina vytvoří nová skupina s názvem shodným s Uživatelským jménem vytvořeným na serveru při registraci a automaticky se načtou všechna přidaná zařízení. Poklepáním na dané zařízení je ještě nutné vyplnit Klíč streamování, který jste zadali jako Verification Code v kroku 2. Je možné nastavit také Název, Typ Streamu a Typ protokolu.
GV8.png

b) Pomocí mobilní aplikace Guarding Vision - Po přihlášení k vašemu účtu se automaticky se načtou všechna přidaná zařízení. Kliknutím na dané zařízení spustíte prohlížení živého obrazu. Je možné, že budete ještě jednou vyzváni k zadání Ověřovacího kódu, který jste zadali jako Verification Code v kroku 2.

5. Podporovaná zařízení

Používejte vždy aktuální FW.

Kamery: WNx-2000WNx-2002WNX-2002-WIWNx-2005, WNF-2005
Záznamová zařízení: WNR-2000-4000-K1WNR-2000-4000-K2-K4WTR-2000-4000-(F)HDTWTR-2000-UFx


[ Napsal: Petr Prokeš  |  Sobota 7. Říjen 2017 | 18:37 ]